Skip to main content
Solista waltornista i dyrygent

Profesor Peter Arnold

Edukację waltorniową rozpoczął u swojego ojca Karla Arnolda, następnie kontynuował w klasie waltorni prof. Hermanna Baumanna w Akademii Muzycznej w Essen. Studia dyrygenckie absolwował u profesorów Claudio Santoro i Ernesta Boura.

Peter Arnold był solo-waltornistą Filharmonii w Essen, Orkiestry Radiowej Süddeutscher Rundfunk (SWR) i Niemieckiej Filharmonii Radiowej.

Od wielu lat prowadzi bogatą działalność pedagogiczną i propagatorską – był profesorem waltorni na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Mannheim, do dziś jest cenionym specjalistą swojego instrumentu, bierze czynny udział w pracach jury międzynarodowych konkursów waltorniowych. Był m.in. przewodniczącym Międzynarodowego Konkursu Waltorniowego Jeju International Wind Competition w Korei.

Regularnie prowadzi mistrzowskie kursy waltorniowe w takich krajach jak Niemcy, Francja, Korea, USA, Macedonia, Szwajcaria, Luksemburg i innych.

Jego działalność muzyczną dokumentuje duża liczba produkcji płytowych, radiowych i telewizyjnych.

Prof. Arnold od wielu lat jest dyrektorem artystycznym Schwarzwälder Horntage – jednego z najważniejszych w Europie kursów waltorniowych i festiwalu muzycznego nastawionego na rozwój i promocję sztuki waltorniowej.

Jako dyrygent postrzega siebie jako primus inter pares kiedy to wraz z muzykami dąży do osiągnięcia najwyższego możliwego do osiągnięcia poziomu artystycznego, z ogromnym szacunkiem i dbałością o detale realizuje założenia interpretacyjne wielkich mistrzów klasyki, jak również nowatorskie interpretacje muzyczne kompozycji współczesnych.