Skip to main content
Flet

Michalina Barcikowska

Flecistka, kameralistka oraz miłośniczka muzyki dawnej. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu prof. UMFC dr hab. Urszuli Janik-Lipińskiej oraz studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fletu traverso Michaela Schmidt-Casdorffa. Brała udział w programie ERASMUS+, dzięki któremu studiowała w Royal Conservatory of Antwerp w Belgii w klasie Aldo Baertena. Swoje umiejętności kształci także uczestnicząc w kursach mistrzowskich pod okiem tak wybitnych pedagogów jak Peter Lukas-Graf, Carlo Jans, Aldo Baerten, Dejan Gavric, czy Alexis Kossenko. 

Flecistka prezentuje swoje umiejętności muzyczne na konkursach międzynarodowych zarówno solowych jak i kameralnych. Do ostatnich osiągnięć może zaliczyć III nagrodę na Dutch International Flute Competition 2022 w Ittervoort (Holandia) oraz III nagrodę na 2 nd Eugeniusz Towarnicki International Flute Competition for Students w Warszawie, a także II nagrodę na IX Międzynarodowym Konkursie Duetów z harfą w Cieszynie – duet harfowy współtworzony z Urszulą Janowską oraz III nagrodę na 9. Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy – kwintet dęty Ventoso Quintet. 

Michalina współpracowała m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie, orkiestrą Sinfonia Varsovia, Polską Filharmonią Bałtycką, NFM Leopoldinum, Orkiestrą Mazowieckiego Teatru Muzycznego oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Jest także absolwentką 11.edycji Akademii Sinfonia Varsovia. Z orkiestrą Sinfonia Masovia współpracuje od 2022 roku.