Skip to main content
Fotograf

Michał Chylak

(ur. 11 października 2004 roku w Warszawie) – fotograf, fototechnik. Już w szkole podstawowej interesował się fotografią i filmem, a swój talent rozwijał, tworząc i publikując amatorskie filmy reportażowe na platformie YouTube. Absolwent renomowanego Technikum Fototechnicznego w Warszawie. Z zawodu – technik fotografii i multimediów.

W trakcie nauki w szkole średniej, Michał aktywnie uczestniczył w licznych projektach, w tym w pozalekcyjnych inicjatywach takich jak „Twarze fotospokojnej” czy „Zawody w obiektywie”. To właśnie tam najefektowniej rozwijał swoje umiejętności fotograficzne.

Zamiłowanie do fotografii pogłębiło się w 2021 roku, gdy odbywał praktyki zawodowe w niewielkim zakładzie fotograficznym Studio Foto „S” na warszawskiej Białołęce. Tam zajął się fotografią oraz obróbką zdjęć do dokumentów, zdobywając praktyczne doświadczenie pracy z klientem.

W lutym 2023 roku Michał przejął odpowiedzialność za wykonanie fotoreportażu ze szkolenia strażaków OSP w terenie, prezentując niezwykłą zdolność do uchwycenia chwil z tego wydarzenia.

W styczniu i lutym 2024 roku sfotografował dwa koncerty operowe zorganizowane przez fundację Mikulski-Art w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie.

Jego prace fotograficzne stanowią próbę ukazania otaczającego świata w realistyczny, a jednocześnie wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. Michał Chylak nieustannie rozwija swoje umiejętności, starając się w tym inspirować innych swoją artystyczną wrażliwością. Poza fotografią, pasjonuje się również grafiką komputerową oraz tworzeniem amatorskich filmów krótkometrażowych.