Koncerty “Z Wysokim C”

22 i 23.09.2023
Pabianice– GALERIA AFLOPA ART

W piątek i w sobotę, 22 i 23 września o godz. 19:00, Fundacja MikulskiART zaprasza do galerii Aflopa Art w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 17 na wyjątkowe koncerty w wykonaniu uczestniczek mistrzowskiego kursu wokalnego prowadzonego przez światowej sławy śpiewaczkę, solistkę Opery Wiedeńskiej – Caroline Isabel Merz

Programy obu koncertów – piątkowego i sobotniego będą się różniły – usłyszą państwo na nich różne solistki z Polski, Niemiec, Austrii, Włoch i Kosowa.

Wśród nich, oprócz młodych adeptek sztuki wokalnej, również gwiazdy scen operowych – solistki Opery Narodowej w Warszawie, Opery Nova w Bydgoszczy i Opery Bałtyckiej.

Nie ma szanującego się teatru operowego, który nie miałby w swoim repertuarze dzieł W.A. Mozarta – nie zabraknie ich również podczas naszych koncertów – usłyszycie Państwo arie Paminy oraz Królowej nocy z opery „Czarodziejski flet”, arię Dorabelli z opery „Cosi fan tutte” i arie Zuzanny z opery „Wesele Figara”.

W programie pojawią się również arie G. F.Haendla: „V’adoro pupile” z opery Juliusz Cezar czy „Lascia ch’io pianga” z opery Rinaldo. Solistki zaprezentują  również arie pełne wirtuozerii takich jak np. aria Adiny z opery Napój miłosny oraz aria Noriny z opery Don Pasquale G. Donizettiego. Niezwykle poruszające będą z utwory z opery Giuseppe Verdiego – Traviatta oraz Cyganeria Giacomo Pucciniego.

Wystąpią: Anna Cichocka, Julia Deinert, Arleta Gnoza, Kamila Goik, Aleksandra Gudzio, Martyna Grzelecka, Cecylia Jankowska, Zofia Piejdak, Monika Sendrowska, Marta Ustyniak-Babińska, Paulina Vereti.

Fortepian: Joanna Kowalewska
Prowadzenie koncertu: prof. Dariusz Mikulski
Informacje o koncertach i biletach  www.mikulskiart.com/kalendarz

CAROLINE ISABEL MERZ – Sopran

(Opera Wiedeńska / Wiener Staatsoper / Vienna State Opera)

W dniach 17-23.09 2023 r. Fundacja MikulskiART zaprasza do Galerii AFLOPA ART w Pabianicach na mistrzowski kurs wokalny z jedną z najwspanialszych interpretatorek muzyki W.A. Mozarta – maestrą Caroline Isabel Merz, która jako solistka Opery Wiedeńskiej przez dekady współpracowała z najwybitniejszymi na świecie realizatorami, dyrygentami i partnerami scenicznymi. Jej role to: Pamina, Contessa, Donna Anna, Fiordiligi, Konstancja, Królowa Nocy, Pierwsza Dama, Violetta, Mimi, Lucia, Leonora, Frau Fluth, Micaela, Norina, Adina, Rosina, Rosalinde, Reagan, Manon. Wykonywała również wiele utworów muzyki współczesnej. Ponadto jej twórczość obejmuje duży repertuar pieśni – w szczególności: Straussa, Mozarta, Schuberta, Schumanna, Wolfa, Mahlera, Rachmaninowa, Musorgskiego, Copelanda, Barbera, Rossiniego, Verdiego i Brahmsa.

Od dekady Caroline Merz angażuje się w działalność pedagogiczną – dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu jest cenioną wykładowczynią na niezliczonych mistrzowskich kursach wokalnych w Europie, USA, Japonii i Chinach.

Mikulski Opera Academy

KIEDY?

17-23.09.2023 , niedziela – sobota

GDZIE?

Galeria AFLOPA ART, Żeromskiego 17, 95-200 Pabianice

Galeria