Skip to main content
Trębacz i tenor

Piotr Bartoszek

absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie trąbki prof. dra hab. Stanisława Dziewiora, gdzie w 2023 roku uzyskał tytuł magistra sztuki. Obecnie kształci się w katowickiej alma mater na Wydziale Wokalno-Aktorskim pod okiem wybitnego tenora – Łukasza Gaja, a także w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, edukując się w obszarze gry na trąbce historycznej pod skrzydłami dra hab. Tomasza Ślusarczyka. Swoje umiejętności rozwijał także podczas międzynarodowych kursów mistrzowskich oraz warsztatów ze światowej sławy artystami, takimi jak: Caroline Isabel Merz, Ewa Biegas, Adam Zdunikowski czy Paul Archibald.

Na swoim koncie posiada liczne osiągnięcia zarówno jako trębacz, jak i wokalista. Występował w charakterze solisty na deskach Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Filharmonii Koszalińskiej, Teatru Śląskiego, podczas uroczystej inauguracji oraz gali Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu oraz w ramach koncertu finałowego Kursów Mistrzowskich „MikulskiART Foundation Opera Academy” w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie.

Koncertował z orkiestrami w całej Polsce, będąc członkiem m.in. Lutosławski Youth Orchestra czy Amber Youth Orchestra, a także za granicą, występując w teatrach i salach koncertowych w Niemczech, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i Anglii. Brał udział w prestiżowych projektach, koncertując m.in.: w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, na scenie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Prinzregententheater w Monachium oraz Symphonic Hall – ADDA w Alicante.

Był uczestnikiem oraz organizatorem dwóch edycji warsztatów „Latem zagrane” (2019, 2021) prowadzonych przez Adama Sztabę. Występował z wieloma słynnymi artystami, takimi jak: Kuba Badach, Kasia Moś, Adam Sztaba, Agata Szymczewska, Piotr Cugowski, Kasia Wilk, Ewelina Kordy czy Gabriela Gąsior.