Solista–fagocista, kameralista, pedagog, dyrygent i menedżer kultury. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej ( dyplom z wyróżnieniem w 1984 roku) związany od 1986 z Akademią Muzyczną w Łodzi i 1987 z Filharmonią Łódzką . Jako solista, kameralista i dyrygent występuje na terenie kraju, także Niemiec, Francji i Holandii , Słowacji, Ukrainy, Hiszpanii i Chin. Dokonał polskich prawykonań koncertów J.Francaix , A. Joliveta , J.N.Hummla oraz Divertimenta J.Francaix. Założyciel kilku działających do dziś zespołów kameralnych: P Polish Modern Orchestra, Kwintet Dęty „Wind 5 Quintet” oraz orkiestry kameralnej „Camerata pro Arte”, której jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym. Od momentu powstania zespołu występował z nim wielokrotnie oraz nagrał dwie płyty CD: „Muzyka w Starym Klasztorze” oraz „Con Corno” z waltornistą Dariuszem Mikulskim dla niemieckiej wytwórni ZYX Classic. W 2002 roku odbył jako dyrygent tournee po Niemczech z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, dyrygował też wielokrotnie orkiestrami Filharmonii Lubelskiej, Sudeckiej, Łódzkiej oraz Filharmonii w Cherniovtsy na Ukrainie oraz zespołami Wiena Royal Artists Orchestra i Amber Youth Orchestra. 31.12.2009 roku oraz 31.12.2019 poprowadził prestiżową „Galę Sylwestrową” w Berlinie. W swoim dorobku prof.
Krzysztof Kamiński posiada 167 koncertów symfonicznych, którymi dyrygował w okresie ostatnich 30 lat a także 192 wykonania koncertów solowych (ewenement na skalę światową w przypadku gry na fagocie) z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Toruńskiej Orkiestry Kameralnej, Słupskiej Orkiestry Kameralnej, Orkiestry Symfonicznej i Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Rubinstein Sinfonietty. Nagrał jako fagocista-solista kilkanaście płyt w tym : „Come Prima” z sonatami fagotowymi na fagot i klawesyn, „Klasyczne koncerty fagotowe”, „Współczesna Muzyka Fagotowa Kompozytorów Łódzkich”, „Muzyka kameralna w twórczości kompozytorów francuskich XX wieku”.
W swoim dorobku posiada 551 koncertów kameralnych, a także kompozycje „Wspomnienie Octandre” (1984) oraz muzykę do przedstawienia „Różowy wujek”(1999). W swoim dorobku posiada nagrody międzynarodowych konkursów muzycznych w Londynie, Odessie, oraz Łodzi. W 2021 został wspólnie z żoną Beatą Tarnowicz -Kamińską laureatem nagrody głównej – Muzycznego Orła w I edycji Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły” w kategorii prawykonanie. Profesor Kamiński jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, wielokrotnie pełniąc funkcję przewodniczącego jury, prowadzi kursy mistrzowskie w zakresie gry na fagocie oraz muzyki kameralnej ( w Pekinie, Berlinie, Lwowie, Cherniovtsy, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu i Łodzi).