Skip to main content
Harfinista

Juliusz Wesołowski

Absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Uczelnię ukończył z wyróżnieniem (2018) w klasie mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej. 

Zwycięzca konkursów harfowych w Sztokholmie, Pradze, Atlancie, Charkowie oraz laureat konkursów w Hong Kongu, St. Petersburgu, Norrköping, a także kameralnych w Cieszynie – Grand Prix, Sztokholmie, Salzburgu, Berlinie, Bydgoszczy. 

Juliusz Wesołowski jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także nagrody Młoda Polska za rok 2018.  Od 2018 r. jest zatrudniony na stanowisku solisty harfisty w Filharmonii Koszalińskiej.

Jego repertuar obejmuje szeroki wachlarz kompozycji od muzyki barokowej po muzykę współczesną. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi na terenie kraju (Filharmonia Łódzka, Filharmonia Opolska, Filharmonia Sudecka, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, Filharmonia Opolska, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Filharmonia Lubelska, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Świętokrzyska) dokonując również nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Juliusz Wesołowski ma w swoim dorobku koncerty oraz recitale m.in. w: Charkowie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Koszalinie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni.