Skip to main content
Trębacz

Fabiano Maniero

Fabiano Maniero to utalentowany trębacz, który odniósł sukces w swojej karierze, występując z różnymi orkiestrami i zespołami. W 1998 roku zdobył stanowisko pierwszego trębacza w orkiestrze Teatro La Fenice w Wenecji i grał pod batutą cenionych dyrygentów, takich jak R. Muti, L. Maazel, Sir J. E. Gardiner i inni. Od 1999 roku współpracuje też jako solowy trębacz z orkiestrą “I Solisti Veneti” pod dyrekcją C. Scimone.

Fabiano Maniero ukończył Konserwatorium C. Polliniego w Padwie w 1984 roku i dalej doskonalił swoje umiejętności pod okiem znaczących muzyków, takich jak A. Ghitalla i P. Thibaud. W 1997 roku uzyskał dyplom koncertującego wykonawcy z najwyższymi laurami w Konserwatorium Muzycznym w Zurychu.

Przez całą swoją karierę Maniero nagrał liczne płyty CD z duetami trąbki i organów, a także współpracował z różnymi orkiestrami i zespołami. Był również nauczycielem trąbki w Konserwatorium C. Polliniego w Padwie i od 2018 roku prowadzi pełnoetatową posadę nauczyciela w Konserwatorium A. Steffaniego w Castelfranco Veneto.