Skip to main content
Flet

Tommaso Benciolini

Tommaso Benciolini, jest zdobywcą nagrody New York Respighi Prize 2017, w 2018 r. zadebiutował na scenie Carnegie Hall w Nowym Jorku, a obecnie rozwija intensywną i pełną pasji karierę solisty i kameralisty. Do tej pory koncertował w wielu prestiżowych miejscach, takich jak: Suntory Hall w Tokio, Berliner Philharmonie, Grosser Saal Musikverein w Wiedniu, Novaya Opera w Moskwie, Smetana Hall w Pradze, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Sala Liszta w Budapeszcie, La Fenice Theatre w Wenecji, Beijing University Hall i Guangzhou Opera House w Chinach.

Współpracował z wieloma renomowanymi orkiestrami, w tym z Chamber Orchestra of New York, Berliner Symphoniker, Tokio Philharmonic Orchestra, 

St. Petersburg State Symphony Orchestra, Nürnberger Symphoniker, State of Mexico Symphony Orchestra I innymi.

Youtube channel

W 2022 roku ukazała się jego debiutancka płyta CD w renomowanej wytwórni SONY Classical: światowa premiera monografii poświęconej Antonio Vivaldiemu wraz z założoną przez niego orkiestrą kameralną L’Appassionata, która spotkała się z jednogłośnym uznaniem dziennikarzy, krytyków i radia. Jego nagrania były transmitowane przez Włoskie Radio Narodowe, Szwajcarskie Radio Narodowe i Japońskie Radio NHK.

W 2022 roku zadebiutuje jako solista w Mozarteum w Salzburgu w Austrii oraz w Concertgebouw w Amsterdamie w Holandii, a następnie spodziewany jest w Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemczech, Francji. Tommaso Benciolini jest obecnie profesorem fletu w Konserwatorium Muzycznym G.F. Ghedini w Cuneo (Włochy).