Skip to main content
Fortepian

Sandra Landini

Sandra Landini zdobyła pierwszą nagrodę na dwudziestu krajowzch konkursach pianistycznych oraz pierwszą nagrodę w Międzynarodowych Konkursach Stresa i Taranto, drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie w Chieti oraz trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Konkurs Pianistyczny w Lukce.

Jej kariera artystyczna dała jej możliwość bycia ważną wykonawczynią, a także solistką w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i festiwalach muzycznych w Europie – Gasteig w Monachium, Grieg Festival w Bergen (Norwegia), Fondation Pierre Gianadda w Martigny (Szwajcaria), w Theatre des Varietes w Monte Carlo, w Teatrze Muzycznym i na Uniwersytecie Wiedeńskim, w Fondazione N. Piccinni w Bari, St. Giles’ Cathedral w Edimburgo, Festival Paul Casals i Fondazione Frax (Spagna) w Basilica di San Giorgio a Roma, w Bibiena Theatre w Mantui, Marruccino Theatre w Chieti, Havelland Music Festival w Brandenburgii, International Munich Music Seminar w Monako, Accademia Nazionale di Lovran (Chorwacja), Beringen Cultuurcentrum (Belgia), AccueilMusical w Paryżu oraz w Turynie, Genui, Mediolanie, Stresie, Alghero, Lugano, Londynie, Norymberdze, Krakowie i Dublinie.

Jest często zapraszana do gry w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie – University of Florida Steinway Piano Series, Kopleff Recital Hall w Atlancie, Bertelsmann Foundation w Athens Academy, Music Encore Concert Society w Richmond, Vancouver, na University of Georgia i Centre for the Arts w Oregonie.

Youtube Kanal

Występowała jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Narodowej Rumunii J. Dumitrescu, Orkiestrą Akademii Włoskiej, Islandzkim Kwartetem Smyczkowym Kordo, Orkiestrą Kameralną Asolo, Kwintetem Akedon.

Wykonała także Koncert na dwa fortepiany KV365 Mozarta z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej i Jean Sibelius Rapallo Orchestra.

W Teatro Comunale w Alessandrii zagrała J.S. Bacha Koncert na trzy fortepiany i orkiestrę BWV 1063 oraz Charmichael Concierto folklórico na fortepian na cztery ręce i orkiestrę z Orkiestrą Symfoniczną Sanremo.

Nagrała dla Phoenix Classics płytę z utworami kompozytorów rosyjskich (Rachmaninow, Bałakiriew, Glinka) i muzyką Chopina.

W 2020 roku wraz z Francescą Amato założyła duet fortepianowy, z którym dała liczne koncerty na dwa fortepiany i fortepian na cztery ręce we Włoszech i za granicą.

Sandra Landini ukończyła z wyróżnieniem klasę fortepianu w „L. Konserwatorium Muzycznym Cherubiniego we Florencji. Następnie ukończyła dwuletnią specjalizację w zakresie kierunków koncertowych w Akademii „F. Morlacchi” w Perugii.

Uczęszczała na kursy specjalistyczne u Orazio Frugoni i Marii Golii. 

Boris Petrushansky i Muriel Chemin przyczynili się do jej rozwoju zawodowego.

Sandra Landini jest profesorem fortepianu w Konserwatorium im. A. Boito w Parmie (Włochy)