Skip to main content
Fortepian

Francesca Amato

Francesca Amato od lat prowadzi intensywną działalność koncertową, występując zarówno jako solistka, jak i gościnnie w zespołach kameralnych, koncertując na najważniejszych festiwalach: Festival International de Musique Symphonique (Algierski Teatr Narodowy), Festival Opus Artis (Paryż), Festival Musique et Patrimonie pl Vienne et Gartempe (Francja), International Music Festival K. Jamroz and Lake Como Festival, Southern Oregon University in Ashland (Oregon, USA), Stagione Musicale Mendrisio i AMIC (Lugano – Szwajcaria), Mantova Musica (Teatro Bibiena ), Musiksaal Uniwersytetu w Kolonii, Forum des Cordeliers i Centre Culturel Aerospatial w Tuluzie, Wielka Sala Włoskiego Instytutu Kultury w Wiedniu, Sala Kameralna w Sofii, Stadthalle Unna (Niemcy), Palazzo Ducale (Pałac Dożów) w Wenecji, Circolo degli Artisti w Turynii i innych.

Występowała również w formacji fortepianowej na cztery ręce z Orkiestrą Symfoniczną San Remo oraz w zespole dwóch fortepianów w Petite Messe Solennelle Rossiniego i koncercie z programem Mozartowskim z Filharmonią Świętokrzyską w Kielcach.

Youtube Kanal

Uzyskała z najwyższym wyróżnieniem dyplom w klasie kameralistyki Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imola pod kierunkiem Piera Narciso Masi oraz nagrała płytę CD zatytułowaną „Meravigliose sofferenze” („Cudowne cierpienia”) poświęconą fortepianowi na cztery ręce muzyka skomponowana przez Schuberta, Schumanna i Brahmsa.

Francesca Amato rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku dziewięciu lat u Giampiero Semeraro, pod kierunkiem którego ukończyła z wyróżnieniem Konserwatorium „G.Frescobaldi” w Ferrarze. Jest laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz stypendiów. Kontynuowała naukę w Scuola di Musica di Fiesole pod kierunkiem Marii Tipo oraz w Scuola Superiore Internazionale di Musica da Camera di Duino pod kierunkiem Trio di Trieste.

Następnie uzyskała dyplom II stopnia w dziedzinie muzyki koncertowej z najwyższą oceną w Conservatorio „G. Puccini” w La Spezii.