Skip to main content
Fortepian

Bartłomiej Kokot

Urodził się 16 stycznia 2001 roku w Łodzi. Naukę gry rozpoczął w wieku 7 lat. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczna I-st. im. S. Wiechowicza w Krakowie w klasie fortepianu mgr Alicji Migielskiej. W 2020 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II-go stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach w klasie fortepianu prof. Beaty Bilińskiej. Ponadto od października 2018 roku do czerwca 2020 roku pobierał naukę w Staatliche Hochschule Fur Musik und Darstellende Kunst w Mannheim (Niemcy) w klasie fortepianu prof. Wolframa Schmitta-Leonardego. Od października 2020 roku studiuje w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Beaty Bilińskiej.

Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych, na których otrzymał następujące nagrody: 

  •  II nagroda na XXIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Szafarni(czerwiec 2015), ponadto nagrody specjalne w postaci koncertów w Budapeszcie organizowanych przez Fundację Ferenczy Gyorgy (listopad 2015) oraz w Żelazowej Woli (lipiec 2017) 
  • III nagroda na XII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym “Chopinowskie Interpretacje Młodych”, Konin-Żychlin (listopad 2015) 
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Pokój i Muzyka – Rosja – Polska” w Pietrozawodsku, Rosja (maj 2016) 
  • III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Brescia Classica” w Brescia – Włochy (sierpień 2019) 
  • III nagroda w kategorii „D” na „Music Alive” – Pierwszym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym 2020 OnLine organizowanym przez World Piano Teachers Association i Instytut Muzyki Uniwersytetu Śląskiego (lipiec 2020) 
  • Laureat „Estrady Młodych” na 54 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (wrzesień 2020) 

Ponadto w roku szkolnym 2015/2016 został objęty programem stypendialnym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a w latach szkolnych 2016/2017 oraz 2017/ 2018 otrzymywał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia dla uczniów szkół artystycznych. 

Występował w Polsce,Czechach, Niemczech, Republice Południowej Afryki, Rosji, na Węgrzech oraz we Włoszech. Współpracował z licznymi orkiestrami. Wśród nich należy wymienić następujące zespoły: Śląska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, Sinfonietta Cracovia. Miał okazję uczestniczyć w wielu festiwalach muzycznych takich jak: “VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Emanacje”, “Pikniki Chopinowskie w Filharmonii Gorzowskiej”, “XIII Ogólnopolski Festiwal Promocyjny Sierpień Talentów”, “Młodzi laureaci konkursów Muzycznych”, “Chopin en Vacances” oraz „VIII Międzynarodowy Festiwal I. J. Paderewskiego”. W czerwcu 2023 roku wystąpił z Tomaszem Koniecznym w Konsulacie RP w Nowym Jorku.